Disco Elysium

Disco Elysium Türkçe yama Çıkış Tarihi Ne Zaman

Oyun severlerin merakla beklediği haber Disco Elysium için Türkçe yama çıkış tarihi resmi olarak belli oldu. Büyük emekler ile çevirisi için emek harcayan Locpick Game Localization grubu, kendilerine ait sosyal medya hesaplarından duyurdukları habere göre oyunun Türkçe dil yaması 24 Ekim 2022 tarihinde oyun severlerin kullanımına açılacağı açıklandı.

 

disco elysium

Disco Elysium Türkçe Dil Dosyası 24 Ekim’de Çıkıyor!

Son zamanların rağbet gören oyunlarından biri olmayı başaran Disco Elysium öncelikle konusu ve dinamikleri ile kendinden söz ettirmeye başarmıştı. Oyunda dil konusunda ağır olması nedeniyle hikaye de, diyaloglarda oynanışın önemli olduğunu hatırlatmak isteriz. Oyunun Türkçe dil desteği alması bu nedenle ülkemizde oyun severler için güzel bir haber olduğunu söyleyebiliriz.

Disco Elysium
Disco Elysium

Yapım ekibin kendi siteleri üzerinde ilave alt yazılar için anket yaptılar ve bu ankette açık ara Türkçe olarak sonuçlandı. Bu anket sonuçlarına dayanarak oyunun yapım ekibi Locpick Game Localization ekibinin Türkçe dil dosyaları için yapım aşamasını başladığını duyurmuştu.  Ekibin sosyal medya hesabı Twitter üzerinden alttaki resimdeki oyun severlerin beklediği haberi paylaştı.

 

Disco Elysium Türkçe yama Çıkış Tarihi Ne Zaman

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir